Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Oś przednia

W większości pojazdów mechanicznych oś przednia jest ściśle zespolona z układem kierowniczym, tworząc jeden zespół odpowiedzialny za napęd i sterowanie pojazdem. Dobry stan osi przedniej odgrywa bardzo istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i precyzyjnej kontroli nad pojazdem. Sklep internetowy AgriOutlet nieustannie rozbudowuje ofertę części związanych z osią przednią i układem kierowniczym – jakie podzespoły do tej instalacji możesz znaleźć na naszym portalu?

Półosie i przeguby

Półoś odpowiada za przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koła i wprawienie ich w ruch. O ile sama półoś nie jest nad wyraz podatnym na uszkodzenia elementem, posiadacze maszyn rolniczych muszą liczyć się z uszkodzeniami pomniejszych komponentów. Obserwacja ta znajduje odzwierciedlenie m.in. w przypadku przegubów (i osłaniających ich tzw. manszet). Te niezwykle ważne, połączone z osią elementy, odpowiadają bezpośrednio za przeniesienie wytworzonego przez mechanizm różnicowego napędu na koła.

Manszety odpowiadają za ochronę przegubów przed wilgocią oraz brudem – nawet drobne otarcia gumowych osłon mogą sprawić, że do środka dostaną się rozmaite zanieczyszczenia, co w ostateczności może doprowadzić do ich całkowitego uszkodzenia.

Reduktory

Pod pojęciem reduktora kryje się dodatkowa przekładnia, sterowana osobnym układem, która jest umieszczona za skrzynią biegów. Jego podstawowym zadaniem jest zwiększenie liczby przełożeń (poprzez redukcję obrotów i wzrost momentu obrotowego), dzięki czemu obroty maszyny mogą być precyzyjnie dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy.

Przekładnia główna

Przekładnia główna jest przekładnią zębatą o stałym zazębieniu o przełożeniu zwalniającym. Jej przeznaczeniem jest zwiększenie momentu obrotowego, kierowanego do kół. W zależności od sposobu umieszczenia silnika, załamuje ona moment obrotowy pod kątem prostym (pozycja wzdłużna) lub przesuwa go odpowiednią odległość (pozycja poprzeczna). W zależności od rodzaju maszyny, wyróżnić można pięć głównych typów przekładni głównej: walcowe (zwane też czołowymi), ślimakowe, hipoidalne, stożkowe oraz podwójne.

Przegub-główka kosy Claas 0001001440 Przegub-główka kosy Claas 0001001440
Producent: Claas
Cena: 453,54 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl