Opcje przeglądania
Kategorie
Dostępność
Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Filtry

Filtry pojazdów mechanicznych to jedne z najbardziej podatnych na zużycie elementów. Powinny one podlegać regularnej wymianie, z częstotliwością zgodną z zaleceniami producenta. Sklep AgriOutlet dokłada wszelkich starań, aby w swojej ofercie uwzględnić jak najwięcej poszukiwanych przez klientów filtrów. Do jakich układów są one przeznaczone?

Filtry paliwowe

Zadaniem, przed jakim staje filtr paliwa, jest odsianie z mieszanki powstałych osadów lub cząstek stałych. Do silnika dociera wówczas jedynie czyste paliwo, co przekłada się na dłuższą żywotność i ochrania przed korozją i awariami różne części samochodowe, takich jak układ zasilania czy układ wtryskowy. Sugerowana żywotność filtra wynosi około 40 tys. km.

Filtry powietrza

Jednym z czynników, mających bezpośredni wpływ na osiągi silnika, jest usytuowany w układzie dolotowym filtr powietrza. Dzięki jego obecności do wnętrza silnika nie dostają się drobne ciała obce, takie jak piasek, kurz lub owady. W przypadku niedrożności filtra, silnik może ulec nadmiernej eksploatacji. Wielu mechaników sugeruje, że wymiana filtru powietrza powinna być przeprowadzana co 20 tys. km. Oczywiście, wartość ta nie jest stała – w przypadku, w których codzienne środowisko pracy charakteryzuje się podwyższoną emisją pyłów, do serwisu powinno dochodzić częściej.

Filtry kabinowe

Filtr kabinowy, nazywany także filtrem przeciwpyłkowym, to element układu nawiewu powietrza. O ile nie ma on bezpośredniego związku z wydajnością pojazdów mechanicznych, ma on niebagatelne znaczenie dla wygody prowadzenia maszyny. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wykonywania prac w wysoce zapylonym środowisku – filtrowanie powietrza, które trafia do środka pojazdu, może okazać się nieocenione. Zdaniem wielu ekspertów filtr kabinowy powinien być wymieniany dwa razy w roku.

Filtry układu kierowniczego, filtry układu paliwowego

Układ kierowniczy i układ paliwowy to połączone elementy pojazdów mechanicznych, które odgrywają dużą rolę zarówno w wydłużeniu okresu bez problemowej eksploatacji, jak i bezpieczeństwa. Pierwszy odpowiada m.in. za sterowność i kontrolę nad pojazdem, drugi dba odpowiedni transport paliwa. Odpowiednio regularna wymiana filtrów jest niezbędna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo kierującego – zmniejsza także ryzyko usterki pojazdu mechanicznego, którą mogłyby pogłębić nieszczelne filtry.

W przypadku filtrów firmy Kubota, istnieje możliwość zakupu kompleksowego zestawu service kit, w którym znajduje się rozbudowany pakiet części zamiennych do filtrów wraz z kompletem odpowiednich oringów (tj. uszczelek).

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl