Opcje przeglądania
Dostępność
Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Układ zawieszenia

Poprawnie skalibrowany i sprawny układ zawieszenia w maszynach rolniczych odgrywa równie ważną rolę co w samochodach osobowych. Pomimo różnej specyfiki pracy, układ zawieszenia dowolnego pojazdu powinien odznaczać się wysokim komfortem prowadzenia, stabilnością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Oferta sklepu AgriOutlet została opracowana z myślą o właścicielach maszyn rolniczych, którzy pragną zachować układ zawieszenia swojego pojazdu w jak najlepszym stanie. Jakie elementy zamienne tego układu możesz znaleźć na AgriOutlet?

Czym jest układ zawieszenia?

Układ zawieszenia zaczął pełnić coraz większą rolę wraz ze wzrostem mocy i maksymalnych prędkości pojazdów mechanicznych. Możliwość szybszej jazdy (w połączeniu z nierównościami wielu dróg) przełożyły się na szybsze zużycie i nadmierną eksploatację poszczególnych podzespołów. Równie istotnym czynnikiem jest możliwość płynnych i bezawaryjnych manewrów skrętu, podczas których siły wpływają na pojazd nierównomiernie.

W przypadku większości maszyn rolniczych, jednym z najważniejszych kryteriów jest masa własna pojazdu, która sama w sobie stanowi wyzwanie dla systemu amortyzacji. Maszyny te często wykonują prace na nierównym terenie, przez co są szczególnie narażone na usterki podzespołów zawieszenia.

O ile całokształt układu zawieszenia zależy od specyfiki maszyny rolniczej, najczęściej występującymi elementami są gumowe tuleje, liczne elementy metalowe, amortyzatory, resory oraz sprężyny. Należy mieć na uwadze, że trwałość tych podzespołów jest ze sobą ściśle powiązana. Całkowite zużycie jednego elementu układu zawieszenia może doprowadzić do nadmiernej eksploatacji pozostałych części. W rezultacie, zbyt późne rozpoznanie problemów z zawieszeniem narazi kierowcę na znacznie wyższe koszty serwisowe.

Części układu zawieszenia w ofercie AgriOutlet

Sklep internetowy AgriOutlet kładzie duży nacisk na rozbudowę oferty części zamiennych do układu zawieszenia, takich jak:

  • siłowniki – elementy układów regulacji automatycznej, które dostarczają energię mechaniczną w celu przestawienia elementów zgodnie z sygnałem wyjściowym podzespołu regulującego
  • tuleje – najczęściej wydłużone pierścienie lub wydrążone walce, których kształt różni się w zależności od zastosowania
  • łożyska – element umożliwiający ruch obrotowy innego podzespołu, umożliwiający częściowy bądź całkowity ruch obrotowy
  • amortyzatory – element przechwytujący i rozpraszający nadmiar energii danego układu mechanicznego
  • akumulatory hydrauliczne – gromadzą energię hydrauliczną w postaci ciała stałego bądź gazu (energia sprężystości) lub ciężaru (energia potencjalna)
  • układy zawieszenia kabiny (sprężyny, amortyzatory, tuleje).

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl