Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Układ kierowniczy

Układ kierowniczy to szeroka nazwa układów podzespołów, odpowiedzialnych za sterowanie pojazdem mechanicznym. Sterowanie należy wówczas postrzegać jako utrzymanie niezmiennego kierunku jazdy bądź jego korektę, zgodnie z intencją osoby kierującej pojazdem. Poprawna kalibracja układu kierowniczego ma istotny wpływ zarówno na bezpieczeństwo jazdy, jak i zużycie komponentów. Jakie części układu kierowniczego maszyn rolniczych znajdują się w sklepie AgriOutlet?

Filtr układu kierowniczego (filtr przekładni kierowniczej)

Zadaniem filtru przekładni kierowniczej jest oczyszczanie oleju hydraulicznego – usuwanie zanieczyszczeń oraz cząsteczek obcych, wytworzonych w obrębie układu. Dobry stan filtra ma istotny wpływ na układ hydrauliczny pojazdu, a jego nieszczelność może skutkować zapchaniem, a nawet częściowym bądź całkowitym zniszczeniem tego układu.

Drążek kierowniczy (wraz z końcówką)

Jednym z wyznaczników sprawnego układu kierowniczego jest zachowanie przednich kół pojazdów mechanicznych. Drążek kierowniczy ma za zadanie zapewnić poprawne ich prowadzenie – nawet drobne odchylenia od obowiązujących norm mogą stworzyć zagrożenia dla osoby kierującej. Czasem wymianie może podlegać wyłącznie końcówka drążka (gałka kierownicza), należy jednak pamiętać, że efekt takiej wymiany powinien być przetestowany przez doświadczonego mechanika.

Siłownik układu kierowniczego (wraz z orbitrolem)

Siłowniki są elementami układu wspomagania kierownicy. Jest on niezwykle przydatny w przypadku wielu maszyn rolniczych, ułatwiając wykonywanie manewrów i wymaganych prac. Na komfort korzystania z niektórych rodzajów układów duży wpływ mają orbitrole – hydrostatyczne zawory skrętu (tzw. sterowniki skrętu kół skrętnych).

Kolumna kierownicy, kierownica

Element układu kierowniczego, przy pomocy którego dochodzi do przeniesienia momentu obrotowego z kierownicy na przekładnię kierowniczą. Odpowiednio skalibrowana kolumna kierownicy gwarantuje proporcjonalny skręt kół (zgodny z wykonanym ruchem), wydatnie przyczyniając się do komfortu z jazdy.

Przewody układu kierowniczego i układów wspomagania

Podobnie jak w przypadku wielu innych układów pojazdów mechanicznych i maszyn rolniczych, również w obrębie układu kierowniczego należy zadbać o właściwą dystrybucję niezbędnych płynów. W sklepie AgriOutlet znajdziesz popularne przewody układów wspomagania i węży hydraulicznych, które zapewnią Ci bezpieczne korzystanie z pojazdu i wydłużą żywotność poszczególnych elementów układu kierowniczego.

DRĄŻEK oryginał Claas 0021502741 DRĄŻEK oryginał Claas 0021502741
Producent: Claas
Cena: 2 912,21 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
DRĄŻEK PRZEGUBOWY oryginał Claas 0008161210 DRĄŻEK PRZEGUBOWY oryginał Claas 0008161210
Producent: Claas
Cena: 1 023,40 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
GŁOWICA CYLINDRA Claas 0000795000 GŁOWICA CYLINDRA Claas 0000795000
Producent: Claas
Cena: 748,33 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
Steering kierownica Kubota 3C58162562 Steering kierownica Kubota 3C58162562
Producent: Kubota
Cena: 484,42 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl