Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Układ hamulcowy

Sprawny układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych czynników bezpiecznego operowania pojazdami mechanicznymi. Odpowiada on za rzeczywistą drogę hamowania, ma również wpływ na komfort prowadzenia maszyn w przypadku pochylonego podłoża. W sklepie internetowym AgriOutlet będziesz mógł znaleźć wiele podzespołów, które są niezbędne do sprawnego działania hamulców.

Tarcze i klocki hamulcowe

Tarcze hamulcowe to jeden z najważniejszych elementów tarczowego układu hamulcowego. Są sztywno połączone z hamowanym wałem, a także stanowią część układu, który bezpośrednio odpowiada za redukcję prędkości pojazdu. Proces ten zachodzi dzięki interakcji tarcz z klockami hamulcowymi, osadzonymi w zaciskach hamulcowych. Uruchomione tłoki dociskają klocki hamulcowe do tarczy, dzięki czemu pojawia się „tarcie”, skutkujące zatrzymaniem maszyny. Tarcze hamulcowe występują w kilku wariantach, jak pełne (jednolite) czy wentylowane, odprowadzające wygenerowane ciepło poza instalację.

Cylinderki hamulcowe

Aby cylinderki hamulcowe działały prawidłowo, należy je wymieniać parami przy każdej wymianie szczęk lub bębnów. Odpowiadają one za docisk szczęk do wewnętrznej powierzchni bębnów, a w przypadku uszkodzenia może dojść do wycieku płynu hamulcowego, co przełoży się zarówno na spadek jego ciśnienia, jak i skuteczności samego hamowania.

Siłowniczki układu hamulcowego

Rolą siłowników układu hamulcowego (np. elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne) jest wygenerowanie siły hamowania, niezbędnej hamulcom kół pojazdu. Są to tzw. urządzenia wykonawcze, odpowiedzialne za przekształcenie energii czynnika roboczego na energię mechaniczną („skok”) w postaci ruchu postępowego, kątowego bądź krzywoliniowego.

Zawór układu hamulcowego

Zadaniem zaworów układu hamulcowego jest odcięcie dostępu płynu hamulcowego do zacisków. W przypadku tzw. zaworów proporcjonalnych dochodzi do modulacji nacisku ciśnienia na tylne hamulce. W sytuacji, w której (ze względu na obciążenia związane z hamowaniem) ciężar pojazdu przenosi się na przednie koła, powodując wzrost ciśnienia, na tylne hamulce zostaje wywierany coraz mniejszy nacisk.

Pompa hamulcowa (wraz ze zbiorniczkiem)

Pompa hamulcowa odpowiada za wygenerowanie właściwego ciśnienia płynu hamulcowego, który podawany jest na hamulce kół danego pojazdu mechanicznego. Znajdujący się na niej zbiorniczek wyrównawczy zawiera płyn hamulcowy – jego niski poziom jest zazwyczaj sygnalizowany przez deskę rozdzielczą pojazdu. Za zmierzenie rzeczywistego stanu płynu odpowiedzialny jest czujnik, montowany zazwyczaj w korku zbiorniczka.

CYLINDER Claas 0006275980 CYLINDER Claas 0006275980
Producent: Claas
Cena: 6 131,30 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl