Opcje przeglądania
Dostępność
Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Układ elektryczny

Choć wydaje się najmniej istotnym elementem związanym z korzystaniem z maszyn rolniczych, sprawny układ elektryczny odgrywa kluczową rolę w komunikacji między kierowcą, a pojazdem a także zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy. Sklep AgriOutlet dokłada wszelkich starań, aby opracowana oferta zawierała najbardziej poszukiwane przez Klientów produkty. Jaki komponenty elektryczne będziesz mógł nabyć w sklepie AgriOutlet?

Lampy, żarówki, halogeny, koguty

Każdy kierowca i operator maszyn rolniczych z pewnością zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa sprawne oświetlenie. Podwyższona widoczność przyczynia się nie tylko do łatwiejszego operowania w trudnych warunkachzwiększa także bezpieczeństwo osób, które przebywają na terenie wykonywanych prac. W sytuacjach podbramkowych, w których dochodzi do wydłużenia czasu pracy, sprawne i wysokiej jakości oświetlenie przekłada się na zwiększony komfort pracy w późnych godzinach wieczornych. Aby użytkowanie pojazdu przebiegało bez problemu, należy również sprawdzić przełączniki oraz włączniki świateł.

Warto również pamiętać, że specyfika pracy niektórych maszyn rolniczych jest związana z koniecznością montażu koguta. Sytuację tę określa precyzyjnie art. 54 ust. 3 Kodeksu drogowego, zgodnie z którym „Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe”.

Bezpieczniki i przewody elektryczne

Przepalone bezpieczniki mogą doprowadzić do unieruchomienia pojazdu. Samodzielna jego wymiana jest możliwa, o ile jesteś pewien co do parametrów spalonego egzemplarza. Montaż nieodpowiedniego bezpiecznika sprawi, iż nie będzie on w stanie prawidłowo spełnić swojej roli. Wymiana bezpieczników to jednak leczenie objawów – problemem z maszyną mogą być np. uszkodzone przewody elektryczne, które powinny jak najszybciej zostać wymienione.

Przekaźniki i cewki elektryczne

Przekaźnik (którego podzespołem jest cewka elektryczna) jest elektrycznie sterowanym urządzeniem, otwierającym i zamykającym dany obwód elektryczny aby oddziaływać na pracę innych urządzeń, znajdujących się w tym samym (lub innym) obwodzie, czyli tzw. separacja sekcji sterowania i sekcji przełączania.

Elektrozawory

Zawór elektromagnetyczny (tzw. elektrozawór) ma za zadanie odcięcie lub sterowanie przepływem substancji ciekłych bądź gazowych. Rolę elementu sterującego pełni wówczas cewka elektromagnetyczna.

Moduł zapłonowy

W przypadku pojazdów, wyposażonych w silniki o zapłonie iskrowym, moduł zapłonowy odpowiada za wytworzenie iskry elektrycznej pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej, dzięki czemu do kontrolowanego podpalenia mieszanki paliwa i powietrza.

Akumulator

W pojazdach mechanicznych najczęściej stosowanym rozwiązaniem są akumulatory kwasowo-ołowiowe. Akumulator bierze udział w całym szeregu procesów, związanych z jego eksploatacją, od rozruchu począwszy, na klimatyzacji skończywszy. Jego sprawność jest kluczowa w codziennej eksploatacji, a problemów związanych ze stopniowym (i naturalnym) zużyciem nie należy ignorować.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl