Producenci
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wybierz język

Układ hydrauliczny w maszynach rolniczych

Bardzo często awaria hydrauliki w ciągniku czy traktorze może być dla rolników nie lada kłopotem. Wielu z nich decyduje się na samodzielną naprawę, za nieprawidłowe działanie urządzenia winiąc pompę, która jest kluczowym elementem całego systemu. Jednak nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Cały układ hydrauliczny składa się z wielu elementów, które mogą wymagać wymiany, nasmarowania czy dokręcenia jakiejś śruby. Warto sprawdzić każdą część z osobna a jeśli nie dysponujesz taką wiedzą i umiejętnościami, najlepszym wyborem będzie wezwanie fachowca.

Układ hydrauliczny, a hydraulika siłowa

Definicja hydrauliki jest bardzo obszerna, jednak jest nieodłącznie powiązana z wodą i przepływem płynów. W hydraulice siłowej dzięki użyciu cieczy wytwarzane jest ciśnienie, które następnie jest wykorzystywane do sterowania czy wprawienia w ruch różnego rodzaju urządzeń oraz maszyn rolniczych. Odpowiednio dobrany rodzaj płynu do układu hydraulicznego np. gęsty olej lub smar umożliwia podnoszenie i przenoszenie wyjątkowo dużych ciężarów z u życiem nawet niewielkiego siłownika.

Układ hydrauliczny – elementy składowe

Nowoczesne układy hydrauliczne mogą różnić się miedzy sobą w zależności od urządzenia. Jednak istnieje szereg elementów, które dla każdego z nich będą takie same. Są to między innymi:

  • Siłowniki hydrauliczne zwane inaczej cylindrami hydraulicznymi lub silnikami hydrostatycznymi. Stosowane w różnego typu maszynach rolniczych mają za zadanie zamianę ciśnienia, wytworzonego zazwyczaj poprzez użycie gęstego oleju, w energię. Dzięki temu połączone z siłownikiem elementy zostają wprawione w ruch.
  • Przewody oraz węże hydrauliczne, które są najczęściej wykonane z gumy. Możemy podzielić je na 3 rodzaje: węże z drutu stalowego, węże z oplotem tekstylnym oraz węże z oplotem spiralnym z drutu.
  • Zawory hydrauliczne - to z kolei bardzo szeroka gama różnych produktów. Mogą pełnić wiele funkcji w zależności od układu. Wyróżniamy 3 podstawowe typy zaworów: zawór sterujący kierunkiem przepływu, zawór sterujący ciśnieniem, zawór sterujący natężenie wpływu.
  • Przekładnie - które możemy podzielić z kolei na dwa rodzaje: przekładnie hydrokinetyczne oraz hydrostatyczne.
  • Pompa hydrauliczna stanowiąca główny element całego układu. Jej zadaniem jest zasilanie cieczą (np. olejem) systemu hydraulicznego danej maszyny. Najpopularniejsze są pompy zębate lub wielotłokowe.
Pompa paliwowa 02937439 oryginał Deutz Fahr Pompa paliwowa 02937439 oryginał Deutz Fahr
Producent: Deutz Fahr
Cena: 1 222,16 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
SIŁOWNIK HYDRAULICZNY Claas 0008252143 SIŁOWNIK HYDRAULICZNY Claas 0008252143
Producent: Claas
Cena: 3 060,97 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
Siłownik Hydrauliczny Kuhn oryginał H0302080 Siłownik Hydrauliczny Kuhn oryginał H0302080
Producent: Kuhn
Cena: 4 940,73 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl